auta
aktuální aktuální aktuální aktuální aktuální aktuální aktuální aktuální aktuální

Dreis-Brück, Eifel 2016

V pátek 10.06.2016 za časných ranních hodin jsme odjeli na druhé závody seriálu EUROPA TRUCK-TRIAL do Německého města Dreis-Brück, Eifel. Cesta probíhala bez problémů, po příjezdu jsme hned zvládli i technické přejímky. V naší kategorii startovalo 9 posádek. Sobotní dopoledne si pro nás připravilo deštivé počasí, ale ani to nám nebylo překážkou a vše probíhalo bez problémů. Sekce byly vytvořeny na lávovém povrchu se skalnatými úseky i travním porostem, kde byly vyhloubeny díry. V odpoledních hodinách se některé sekce změnily na bahnivé, ale Avia bez větších komplikací či poruch útočila na přední příčky. Po sobotním dni jsme se umístili na slušném 3. místě v průběžném pořadí.
V neděli ráno při druhé sekci se nám podařilo zajet tak krásně, že jsme se posunuli na průběžné 1.místo. Nastala rychlá oprava, jelikož nám praskl vzduchový měch. Po opravě nastal boj o obhájení prvního místa, protože konkurence je veliká a bodové rozdíly byly malé. Drželi jsme se do odpoledních hodin než nás „vypekla“ v jedné sekci branka do velké díry. Avia uvízla o protisvah, bohužel i přes velkou snahu se nám nepodařilo už vyjet. Nastalo velké zklamání pro nás, kdy jsme se z prvního místa propadli na 4. místo. Dále následovaly poslední dvě lehké sekce, kde už nebylo možné se zlepšit a posunout.
Racing Team Avia Future tedy končí s výsledkem na celkovém pořadí tohoto závodu na 4. místě. I přesto že jsme si přivezli bramborovou medaili, jsme si závody užili a odjíždíme domů s pocitem, že jsme udělali maximum, co jsme mohli. ;-)

My

Francie/Mohelnice 2016

Jako každý rok odjíždíme na závody do Francie, kde se koná první závod v mistrovství Evropy. Francie nás přivítala nevlídným dešťovým počasím. V pátek proběhly klasicky technické přejímky, Avia bez problémů prošla. Večer nás čekal průjezd městem Montalieu - Vercieu, kde nás všechny posádky představili. Sobotní závody začaly už za hezkého počasí, vše vycházelo v pohodě, v naší kategorii startovalo 20 vozidel, i přesto jsme se drželi na předních příčkách. V předposlední sekci jsme bohužel uvízli ve skalnatém terénu a dostali jsme spoustu trestných bodů. Nastalo i poškození vozidla a byla nutná rychlá oprava převodovky. Poslední sekci jsme dokončili s opraveným vozem. V průběžném pořadí jsme se propadli na 9. místo. Nedělní závod začal za slunečného počasí, začínali jsme první, a to ve velmi těžké sekci, kde se nám podařilo získat spoustu plusových bodů a začínali jsme se posunovat na přední příčky. Bohužel terén si vyžádal poškození zadního reduktoru, následovala rychlá oprava za pomoci kamarádů. Zbytek dne probíhal bez větších problémů a celkem se nám dařilo porážet soupeře. Výsledky závodů jsme se dozvěděli až po 19 hodině, náš tým slavil obrovský úspěch, a to krásné 3. místo ze 20 startujících posádek na mistrovství Evropy v Trucktrialu. To nejlepší překvapení nás teprve čekalo, protože jsme se přihlásili do Francouzského mistrovství republiky, které se jelo zároveň s Evropou. Domnívali jsme se, že se umístíme na druhém místě, ale překvapení večera pro nás bylo, kdy nás vyhlásili jako mistry Francie a převzali jsme tedy 1. místo v naší kategorii.
Následující víkend jsme odjeli na další sérii závodů v MČR v Trucktrialu do Mohelnice. Celý víkend probíhal bez větších problémů a oprav. Ve velké konkurenci mezi vozidly Unimog naše Avie získala krásné 2. místo.

My
Tvorba webu a grafický design boura.honza@seznam.cz